Чек-лист: 16 питань, які варто задати при виборі екрану

Хочете зробити зважений вибір при купівлі дорогого екрану, але потребуєте експертної думки? Щоб врахувати всі фактори, обов'язково задайте виробникам і постачальникам наступні питання.

1. Яка максимальна калібрована яскравість пропонованого вам екрану?

Максимальна калібрована яскравість високоякісного екрану, призначеного для використання на вулицях, повинна становити не менше 5 500 NIT. Такий показник гарантує чітку видимість зображення при попаданні на екран прямих сонячних променів. Варто звернути увагу, що при меншій яскравості і максимальній силі сонячного світла, зображення на екрані може бути погано видно.

В свою чергу, на ринку часто можна стикнутися з постачальниками і дилерами екранів китайського виробництва, які вказують завищену яскравість своїх продуктів. Більш того, деякі з них зовсім не беруть до уваги процедуру калібрування, що призводить до зниження загальної яскравості екрану як такої. Компанія ЕКТА готова підтвердити характеристики яскравості своїх екранів перед замовником у випробувальній лабораторії, що має відповідну акредитацію.

2. Чи має вуличний відеоекран вбудовану систему автоматичної адаптації яскравості в залежності від зовнішнього освітлення?

Компанія ЕКТА використовує власну систему колірної корекції та забезпечення балансу білого кольору. Вона дозволяє регулювати колірну температуру в широких межах: від 2000 до 9000 градусів за Кельвіном. Варто відзначити, що дана система дозволяє якісно звести попередні налаштування білого кольору екрану з іншими пристроями відображення під час телевізійних зйомок, трансляцій з телестудій, концертів та інших подій. Компанія ЕКТА комплектує екрани інтелектуальною системою адаптації яскравості до умов освітлення (AutoBright). Це дає важливі переваги, такі як:

  • - збільшення періоду життя світлодіодів до 20-30%;
  • - економія витрат на електроенергію;
  • - забезпечення комфортного сприйняття при будь-якій погоді;
  • - підвищення безпеки учасників дорожнього руху (не засліплює водіїв і пішоходів);
  • - автоматичне керування яскравістю екрана, без участі людини.

3. Чи має екран вбудовану автоматичну систему вирівнювання яскравості на рівні окремих світлодіодів і модулів?

ЕКТА використовує фірмову систему вирівнювання яскравості Uniformity², яка забезпечує майже стовідсоткову (99%) рівномірність яскравості світіння діодів по всьому полю екрану. Такими показниками можуть пишатися виключно лідери ринку. Відзначимо, що при відсутності даної системи виникає ряд проблем. Так одна частина екранних модулів буде виглядати темніше, а інша – світліше. При цьому на полі екрану зображення буде здаватися плямистим. Як перевірити наявність такої системи? Для цього потрібно послідовно демонструвати на весь екран основні кольори (червоний, зелений, синій) на різних рівнях яскравості. Якщо така система є, світіння буде ідеально рівномірним по всій поверхні екрану.

4. Чи має екран вбудовану систему колірної корекції та установки заданої температури білого кольору?

Компанія ЕКТА використовує власну систему колірної корекції та забезпечення балансу білого кольору. Вона дозволяє регулювати колірну температуру в широких межах: від 2000 до 9000 градусів за Кельвіном.

Варто відзначити, що дана система дозволяє якісно звести попередні налаштування білого кольору екрану з іншими пристроями відображення під час телевізійних зйомок, трансляцій з телестудій, концертів та інших подій.

5. Чи має екран вбудовану систему колірного калібрування зображення з точністю до кожного пікселя?

ЕКТА використовує власну систему колірного калібрування світіння кожного пікселя Color Uniformity². Ця система забезпечує однакові колірні координати для всіх світлодіодів в екрані. При її відсутності світлодіоди на білих ділянках будуть виглядати як різнокольорові вкраплення. Кращим тестом для перевірки наявності такої системи є перегляд світіння екрана на білому кольорі при різних рівнях яскравості.

6. Скільки біт виділяється для обробки кожного кольору в окремих точках екрану?

Екрани компанії ЕКТА виробляються з 16-18 бітної обробкою кожного кольору в точці і максимальною кількістю кольорів – до 18000 трильйонів.
На сьогоднішній день, в сучасних екранах використовується 15-16 біт/колір в точці, що дає можливість відображати до 281 трильйонів кольорів.
Варто зазначити, що цей показник впливає на функціональні можливості використання різних систем забезпечення високої яскравості зображення, а також на кількість відображуваних кольорів.

7. Яка частота регенерації (refresh rate)в екранних модулях ЕКТА?

У відеомодулях ЕКТА з дрібним пікселем частота регенерації становить від 4800 до 9600 Гц, а в крупно піксельних модулях – до 32000 Гц. Ці показники гарантують стійке сприйняття зображення. Так якщо сковзити поглядом по екрану, можна побачити, що викривлення у вигляді динамічних горизонтальних і вертикальних смуг не виявляються. У свою чергу, такий дефект – звичайне явище для більш дешевих екранів.

8. Чи зберігається стабільне якісне зображення на екрані під час зниження яскравості від 100% до 1-2%?

Екрани ЕКТА зберігають повноцінну працездатність на дуже низьких рівнях яскравості, навіть при значенні 0,4%.
Часто, під час роботи в телевізійних студіях або при застосуванні екранів з проекційними пристроями відображення, світлодіодний екран повинен мати можливість повноцінно працювати, починаючи з 1-2% яскравості світіння. Відзначимо, що екрани більшості виробників не мають такої можливості.

9. Які функції системи управління екраном?

Компанія ЕКТА реалізує в своїх екранах такі функції управління:

– вбудоване програмне забезпечення для програвання "play list" з відеороликами та іншою інформацією;

– одночасний показ на екрані декількох зображень з використанням різних ефектів (прозорість, будь-які розміри вікон тощо);

– відображення інформації від різних джерел відеосигналу;

– максимальна роздільна здатність, що забезпечується системою управління екраном, дозволяє відображати 4К формат (3840 х 2160 pxs) на частоті 60 Гц.

10. Чи обладнаний екран системою автоматичної самодіагностики за різними параметрами роботи?

Компанія ЕКТА виробляє екрани з вбудованою системою самодіагностики.
Ця система дозволяє здійснювати в реальному часі повний моніторинг робочих температур, напруги і багатьох інших параметрів всередині кожного окремого модуля. Безпека експлуатації екрану безпосередньо залежить від описуваної функціі. Так автоматична активація систем захисту і коригування робочих параметрів, гарантує працездатність екрану і запобігає несподіваним ушкодженням, а також випадкам пожежі.

11. Чи готовий постачальник надати інформацію про власне виробництво?

Компанія ЕКТА відкрита для глибокого знайомства клієнтів з власним виробництвом. Варто відзначити, що виробництво обладнане робототехнікою провідних брендів, парком вимірювального і стендового обладнання, а також лабораторією, що має акредитацію.
Система Управління Якістю в компанії сертифікована за стандартом ISO 9001:2008.

12. Чи працює продукція в країнах ЄС в умовах жорстких нормативів з електротехніки?

Компанія ЕКТА пишається успішною співпрацею з такими країнами як Німеччина, Франція, Швейцарія, Італія, Австрія, Латвія, Естонія, Швеція, а також країнами СНД.

13. Чи відповідають екрани нормам «якісного енергоспоживання» і стандартам з електромагнітної сумісності?

Компанія ЕКТА виробляє екрани з блоками живлення на резонансних технологіях з високим ККД і найвищими динамічними здібностями (технологія PowerSmart).
Це дозволяє отримати коефіцієнт потужністі не менше 0,98 і зберегти повну працездатність під час зміни напруги електромережі в діапазоні від 90 В до 265 В фазної напруги. Також можна говорити про нівелювання перешкод за рахунок практично синусоїдального характеру споживаної потужності. Дешевий відеоекран під час підключення до мережі, може створювати шуми в електромережі в радіусі найближчих споруд. Щоб уникнути таких інцидентів використовується 3-х фазне живлення з напругою 380 В. При цьому багато екранів китайських компаній застосовують однофазне живлення 220 В, а це, в свою чергу, викликає сумніви в надійності, безпеці та захищеності як обладнання, так і електромережі.

14. Складові елементи екранів вогнестійкі, а електронні блоки і система електроживлення можуть стати причиною займання?

Екрани ЕКТА відповідають категорії вогнестійкості класу V-0 за стандартом UL94. Для створення пластмасових елементів конструкції кластерів, включаючи захисну решітку, використовується полікарбонат зі стабілізаторами для ультрафіолетової стійкості. Відзначимо, що тільки за 2013 рік згоріло 5 екранів, всі – китайського виробництва. Причиною пожежі стало самозаймання.

15. Габарити екранів

Екрани компанії ЕКТА – одні з найлегших і найтонших у світі. Так 1 м² важить від 29 кг (indoor) до 32 кг (outdoor), а товщина модуля становить не більше 8,6 см. Товщина високотехнологічних екранів зазвичай не перевищує 10-12 см.

16. Який рівень сервісу пропонують постачальники?

ЕКТА є виробником продукції, що поставляється. Виготовлення екранів здійснюється в Україні, м. Житомир. Центр сервісу і гарантійного обслуговування ЕКТА працює більше 20-ти років у режимі 24/7. Варто звернути увагу на те, що китайський привозний продукт не може похизуватися високим рівнем сервісу. До того ж, такий постачальник не проводить моніторинг працездатності обладнання.